REKLAMA
Znaleziono 1005 wyników
Bateryjne magazyny energii zwiększą bezpieczeństwo energetyczne Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Bateryjne magazyny energii zwiększą bezpieczeństwo energetyczne Warszawy
Stoen Operator zawarł ze ZPUE S.A umowę na dostawę, montaż i uruchomienie 10 bateryjnych magazynów energii wraz z klimatyzacją. Projekt jest współfinansowany z dotacji przyznanej przez Narodowy Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach programu priorytetowego 4.8 „Zeroemisyjny system energetyczny – Wsparcie wykorzystania magazynów oraz innych urządzeń na cele stabilizacji sieci”.
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim
Energa-Operator otrzymała 38 milionów złotych na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim. Celem dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, jest wsparcie rozwoju elektromobilności. W jego ramach spółka zrealizuje zadania inwestycyjne, których łączna wartość przekracza 63 miliony złotych.
Nowa stacja zasilająca Enei Operator w Suchym Lesie umożliwi rozwój OZE w aglomeracji poznańskiej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa stacja zasilająca Enei Operator w Suchym Lesie umożliwi rozwój OZE w aglomeracji poznańskiej [FILM]
Enea Operator wybudowała nową stację energetyczną (GPZ) 110/15 kV w znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Poznania, Suchym Lesie. Inwestycja przyczyni się do rozwoju energetyki odnawialnej na terenie zachodniej Polski poprzez wzrost potencjału sieci do przyłączania nowych OZE. Zastosowane przez Eneę Operator nowoczesne rozwiązania techniczne zwiększają również niezawodność dostaw energii elektrycznej do odbiorców w gminie Suchy Las i sąsiednich miejscowościach.
Pół miliarda złotych na nowoczesną sieć: Energa i Tauron z potężnym zastrzykiem z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda złotych na nowoczesną sieć: Energa i Tauron z potężnym zastrzykiem z KPO
Kolejne pół miliarda złotych z Krajowego Planu Odbudowy zasili modernizację polskiej sieci elektroenergetycznej. Dzięki strategicznym umowom podpisanym przez NFOŚiGW z Energa-Operator oraz Tauron Dystrybucja, polska energetyka przejdzie technologiczny skok, który pozwoli na budowę inteligentnej infrastruktury i znaczące zwiększenie potencjału przyłączeniowego dla odnawialnych źródeł energii
Enea Operator zbuduje w Wielkopolsce swój największy magazyn energii artykuł
Pokaż artykuł
Enea Operator zbuduje w Wielkopolsce swój największy magazyn energii
Enea Operator wybuduje magazyn energii o mocy 8 MW, którego zadaniem będzie stabilizacja pracy sieci i poprawa jakości dostarczanej energii elektrycznej. Inwestycja powstanie na terenie rozdzielni sieciowej Smolnica k. miejscowości Lipka w powiecie złotowskim (woj. wielkopolskie).
Enea Operator inwestuje ponad 120 mln zł w modernizację i rozwój sieci wysokiego napięciaartykuł
Pokaż artykuł
Enea Operator inwestuje ponad 120 mln zł w modernizację i rozwój sieci wysokiego napięcia
Enea Operator realizuje kolejne strategiczne inwestycje w infrastrukturę elektroenergetyczną o łącznej wartości przekraczającej 120 mln zł. Projekty obejmują modernizację i budowę linii 110 kV w północno-zachodniej Polsce, zwiększając bezpieczeństwo dostaw energii, odporność sieci oraz możliwości przyłączania nowych odbiorców, OZE oraz magazynów energii elektrycznej.
[Wrocław] Murapol wybuduje Apartamenty "Słubicka"artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Murapol wybuduje Apartamenty "Słubicka"
Znany ogólnopolski deweloper Murapol S.A. z Bielska-Białej rozpoczyna kolejną inwestycję mieszkaniow...
Wrocław: ATAL rozpoczął sprzedaż 4 etapu osiedla Nowe Miasto Różankaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: ATAL rozpoczął sprzedaż 4 etapu osiedla Nowe Miasto Różanka
ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął sprzedaż czwartego etapu wrocławskiego osiedla Nowe Miasto R...
Develia podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biurowca Wola Retro w Warszawie artykuł
Pokaż artykuł
Develia podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biurowca Wola Retro w Warszawie
Develia sprzedaje biurowiec Wola Retro w Warszawie. Ogólnopolski deweloper podpisał już przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości ze spółką należącą do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group. Cenę sprzedaży ustalono na 69,8 mln euro (ok. 328,6 mln zł). Transakcja zostanie sfinalizowana w momencie spełnienia warunków zawieszających do 30 kwietnia 2023 roku.
LCP Properties wynajmuje powierzchnie w swoich SBU i startuje z kolejnym projektem Multipark Sosnowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
LCP Properties wynajmuje powierzchnie w swoich SBU i startuje z kolejnym projektem Multipark Sosnowiec [WIZUALIZACJE]
LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych oraz rozwijający działalność w sektorze małych powierzchni magazynowych (SBU) pod marką Multipark, wynajął cztery moduły w swoich projektach Multipark Bydgoszcz i Multipark Zabrze na łącznie 1 400 mkw. Firma ma także ambitne plany w zakresie dalszego rozwoju tej części swojego biznesu, a potwierdzeniem tego jest przyznane pozwolenie na budowę Multipark Sosnowiec. Projekt ten, z łącznie niemal 8 300 mkw. GLA zostanie otwarty w IV kwartale 2024 roku.
Archicom buduje jeden z najgłębszych podziemnych parkingów we Wrocławiu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Archicom buduje jeden z najgłębszych podziemnych parkingów we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
Archicom, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy będący częścią Echo Group, buduje we Wrocławiu jeden z najgłębszych w mieście parkingów podziemnych. Czterokondygnacyjny garaż w apartamentowcu Powstańców 7D osiągnie aż 15,5 metra głębokości.
Archicom rozpoczął realizację IV etapu poznańskiej Wieży Jeżyceartykuł
Pokaż artykuł
Archicom rozpoczął realizację IV etapu poznańskiej Wieży Jeżyce
Archicom, ogólnopolski deweloper będący częścią Grupy Echo, rozpoczął realizację kolejnego etapu inwestycji Wieża Jeżyce w Poznaniu. Nowa faza projektu powstaje na poprzemysłowym obszarze dawnej fabryki Apator-Powogaz i w miejscu, w którym przez lata wytwarzano wodomierze. Tym razem Archicom odda do użytku prawie 200 mieszkań o łącznej powierzchni 11,5 tys. metrów kwadratowych. Lokale będą gotowe do odbioru w połowie 2028 roku, a ich sprzedaż oficjalnie już się rozpoczęła.
Wrocław: Byli muzycy, będą sportowcy. Znamy dzierżawcę zabytkowej szkoły na Nadodrzuartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Byli muzycy, będą sportowcy. Znamy dzierżawcę zabytkowej szkoły na Nadodrzu
Stuletni budynek przy ulicy Łowieckiej stoi od czterech lat pusty. W ciągu pięciu lat to się zmieni...
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznychartykuł
Pokaż artykuł
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznych
Energa-Operator S.A. pozyskała ponad 7,5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy na największy w historii spółki program modernizacji i cyfryzacji sieci energetycznej w północnej i środkowej Polsce. Modernizacja i budowa łącznie 21 tysięcy kilometrów sieci zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju i wpłynie docelowo na niższe ceny energii dla odbiorców końcowych. Będzie to możliwe między innymi dzięki planowanemu przyłączeniu aż 9 GW źródeł odnawialnych o niewielkich kosztach zmiennych wytwarzania energii, wraz z magazynami energii. Program umożliwi także podłączenie do sieci 200 tysięcy nowych prosumentów. Wartość całego programu w perspektywie do 2035 roku to 40 mld zł.
Magazyny energii coraz ważniejszym elementem warszawskiej sieci elektroenergetycznejartykuł
Pokaż artykuł
Magazyny energii coraz ważniejszym elementem warszawskiej sieci elektroenergetycznej
Liczba magazynów energii przyłączonych do warszawskiej sieci elektroenergetycznej dynamicznie rośnie. Jak wskazuje Stoen Operator od roku 2023 nastąpiło wyraźne przyspieszenie tego trendu. Jest ono skutkiem m.in. uruchomienia mechanizmów rządowego wsparcia finansowego dla tego typu instalacji. Dziś w sieci zarządzanej przez stołecznego operatora funkcjonuje blisko 1800 magazynów energii o łącznej mocy 11,5 MW i 100% z nich współpracuje z przyłączonymi mikroinstalacjami. Potwierdza to, że ten segment staje się istotnym elementem miejskiego systemu elektroenergetycznego.
Ponad 3 miliardy złotych na sieć wysokiego napięciaartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 3 miliardy złotych na sieć wysokiego napięcia
ENERGA-OPERATOR SA przeprowadzi w najbliższych latach szereg inwestycji związanych z rozbudową i modernizacją sieci wysokiego napięcia (110 kV), która ma obecnie największy wpływ na potencjał przyłączeniowy dla OZE. Tylko na ten cel planuje przeznaczyć ponad 3 miliardy złotych. Spółka szacuje, że do 2028 roku łączna moc przyłączonych i pracujących w jej sieci OZE przekroczy 13 GW.
[Warszawa] Operator biznesowy powiększa biuro w warszawskim budynku Metropolitanartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Operator biznesowy powiększa biuro w warszawskim budynku Metropolitan
Firma TMF Poland zdecydowała się przedłużyć umowę najmu oraz zwiększyć powierzchnię biurową do ponad...
[Warszawa] Biurowy operator wprowadzi się do Neoparku w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Biurowy operator wprowadzi się do Neoparku w Warszawie
Operator biur serwisowanych New Work Offices zajmie blisko 2,5 tysiąca mkw. powierzchni w biurowcu N...
Operator sieci Play uruchomił w Gdańsku nowoczesne data centerartykuł
Pokaż artykuł
Operator sieci Play uruchomił w Gdańsku nowoczesne data center
Grupa 3S, należąca do spółki P4, operatora sieci Play, uruchomiła w Gdańsku nowe data center. Oddane do użytku centrum danych przy ul. Nowy Świat 40, to obiekt przejęty przez operatora w ubiegłym roku, a następnie gruntownie zmodernizowany. Wcześniej budynek był dzierżawiony przez globalnego dostawcę technologii informatycznych, który świadczył tam usługi dla jednego ze swoich międzynarodowych kontrahentów.
Duży operator logistyczny pierwszym najemcą 7R City Flex Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
Duży operator logistyczny pierwszym najemcą 7R City Flex Katowice
Operator logistyczny JAS-FBG wybrał 7R City Flex Katowice I. Zajmie w nim ponad 6 tys. mkw. powierzchni. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na maj 2023 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia.
REKLAMA